KONST / Litografier / Färglitografier 8034205
*
nr 803 4205
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Färglitografier, 2 st, Waldemar Sjölander (1906-1988), 35/49, motivets mått: 38x46 + 28x37
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop:
400 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 28 januari 2013
kl 18:53:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/1 16:26:12
1
Vinnande bud
28/1 18:15:18
2
150 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Läs mer om Waldemar Sjölander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige waldemar sjölander
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:49
-
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:41
-
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:35
*
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Läs mer om Waldemar Sjölander
nr 803 4205
Waldemar Sjölander
(1906-1988), Sverige
Färglitografier, 2 st, Waldemar Sjölander (1906-1988), 35/49, motivets mått: 38x46 + 28x37
Waldemar Sjölander, svensk målare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.
Utrop: | 400 kr |
---|---|
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 28 januari 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/1 16:26:12 | 1 | Vinnande bud |
28/1 18:15:18 | 2 | 150 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Waldemar Sjölander
Waldemar Sjölander, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Göteborg 1906, död 1988.Läs mer om Waldemar Sjölander
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografier litografier svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige waldemar sjölander
-
5139 Färglitografier
3 st, Lena Grundén, Hönsfåglar. Signerade, oramade..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 18:49 -
2130 Färglitografier
3 st, Stina Sunesson (1925-1998), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 20:41 -
3030 Färglitografie..
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. "Svensk s..//
Auktionen avslutas
om 9 dagar
1 juli kl 19:35